O pobytu

Místo pobytu

je na polosamotě mezi loukami a lesíky na konci vesnice Bruzovice, nejbližšími městy jsou Frýdek-Místek a Havířov.

Část ve tmě se odehrává v zateplené dřevěné chatce Poustevník na zahradě poblíž domu. Je to místo pro odpočinek, cvičení, rozjímání, uvnitřnění.

Můžeš vycházet ven na světlo k procházkám po okolní přírodě, ke cvičení, k výzvám, rozjímaní, uvnitřnění. Klíčová je možnost být o samotě. Trefně o ní hovoří Rosťa Václavek.

Délku pobytu

si zvolíš dle svých potřeb a možností. Doporučuji alespoň týden, např. od soboty do soboty, ideálně ještě se dnem nebo dny volna po návratu.

Vybavení chatky:

Chatka je zařízena velmi jednoduše a účelně. Dá se využívat celoročně, tedy i v zimě. vytápění zajišťuje elektrický přímotop. V chatce je k dispozici studená i teplá voda, je vyřešeno větrání.

Je rozdělena na 2 části – předsíńku se sociálním zařízením a obytnou místnost.

V obytné části je postel, elektrický přímotop s termostatem, přikrývka, polštář, karimatka na cvičení, pohankové polštářky na sezení, deka, CD přehrávač s USB portem, jídlo a pití.

V místnosti je dostatečný prostor pro různá tělesná cvičení – jógu, či-kung i tanec.

V předsíňce je hygienické zázemí: suché WC, bidet, umyvadlo a sprchový kout. WC je řešeno jako separační, tzn. že “na malou” se chodí na bidet a “na velkou” do odvětrávaného suchého WC.

Co si vzít s sebou:

Kromě předmětů osobní potřeby je fajn mít pohodlné oblečení, ručník, který dobře schne + 1 malý ručník, který se hodí k bidetu, v zimě teplé ponožky,

vlastní povlečení, dle libosti oblíbený malý polštářek, poznámkový blok pro zapsání postřehů nebo pastelky… Pokud si něco zapomeneš, tak to buď nepotřebuješ nebo ti půjčím.

V případě, že budeš chtít chodit na procházky, vezmi si oblečení a obuv pro pobyt v přírodě, něco hodně obyčejného, nejsou tady vyšlapané stezky, jen louky a lesíky.

Příjezd a odjezd:

Začátek pobytu v den nástupu odpoledne, v den ukončení je ti chatka k dispozici do 12 hodin dopoledne. Vše si můžeme dohodnout individuálně.

Strava

je jednoduchá až poustevnická, taková, jakou vařím pro sebe a své blízké, vegetariánská nebo veganská, také doporučuji vyzkoušet alespoň 1-denní půst.

V chatce je k dispozici domácí müsli a jablka – ke snídani a na svačinu, k pití lahodná voda z naší studny. Opatrovník přináší 1x denně dvě porce vařeného jídla v termomiskách, tj. oběd a večeři.

Opatrovník

je po dobu pobytu někým, kdo o tebe pečuje, spoluvytváří prostředí, ctí svobodnou vůli, podporuje samostatnost. V případě potřeby si s ním můžeš promluvit o tom, co prožíváš.